Corti
Check OR Time It
MENU
Corti - Check OR Time It

Słowo od twórcy

Używam mojego telefonu komórkowego do tego, do czego został zaprojektowany wiele lat temu: do prostej komunikacji. Wykonuję krótkie rozmowy telefoniczne, wysyłam SMS-y i komunikuję się na WhatsApp z rodziną i najbliższymi przyjaciółmi. To wszystko. Jedna rzecz, którą mogłbym robić, gdybym miał tylko odpowiednią aplikację, to zarządzanie moimi zadaniami i mierzenie czasu niektórych wydarzeń. Mówiąc "zadania" mam na myśli:
  • Coś do zrobienia w bliskiej lub dalekiej przyszłości, w większości przypadków bez określonej daty.
  • Lista przedmiotów, które powinienem kupić w bardzo bliskiej przyszłości (dziś lub jutro).

Obie rzeczy, zadania i pomiar czasu trwania, znalazły odzwierciedlenie w ikonie aplikacji, którą zaprojektowałem. Można na niej znaleźć "znacznik" używany do wskazania zrealizowanego zadania, który jednocześnie pełni rolę wskazówek zegara.

Nazwa aplikacji ewoluowała w czasie. Początkowa, ToDoList, była daleka od doskonałości - istnieje wiele aplikacji o podobnej nazwie. Następnie zamieniłem ją na NoToDo, co należało rozumieć jako Not Only To Do, tj. nie tylko do zrobienia (ponieważ istotną funkcjonalnością był dla mnie pomiar czasu). Następnie była TasksAndTimers - trochę długa i bardzo typowa. W końcu znalazłem Corti jako skróconą formę od Check OR Time It (co należy rozumieć jako Zaznacz [jako zrealizowane] lub zmierz czas trwania). Krótka, łatwo zapamiętać i istotnie różna od wszystkich innych.

Na początku 2018 roku podjąłem decyzję o napisaniu własnej aplikacji zaprojektowanej dokładnie tak jak chciałem i potrzebowałem. Kodowanie rozpoczęło się 18 kwietnia. Kiedy tylko miałem "swój" wolny czas, poświęcałem go w większości na rozwijanie aplikacji: kodowanie, tworzenie grafiki, testowanie itp.

Historia

Podstawowe informacje o zmianach.
Czytaj

Plany

Co trzeba zmienić, co powinno być zmienione i co może być zmienione.
Czytaj

Polityka Prywatności programu Corti

Czytaj